Бенджамін і Інгрід Яртефёльгер (Benjamin and Ingrid Hjertefølger) здійснили свою мрію і оселилися на острові Сандхорноя в
1 000 км від Осло. Їх вибір може здатися дивним, адже північ Норвегії відрізняється суворим кліматом, але не варто поспішати з висновками.
Ми пропонує вам переконатися, що життя за полярним колом може бути чарівним, незважаючи на непрості умови, – потрібно всього лише побудувати правильний будинок.

Бенджамін, Інгрід і їх четверо дітей живуть в дивовижному будинку, який вони побудували за допомогою друзів і сусідів Він зроблений з натуральних матеріалів: глини, піску, дерева і все, що можна знайти на острові, і накритий геокуполом площею 180 кв. м. Якби не купол, то проживання в будинку було б вкрай некомфортним

 

 

 

 

 

 

 

Геокупол звела компанія Solardome, і хоча ця споруда не з дешевих, воно того варто. Завдяки системі вентиляції всередині купола і взимку і влітку підтримується комфортна температура

 

 

 

 

 

 

 

Будинок, за словами господині, не потребує особливого догляду, адже він не страждає від впливу навколишнього середовища. У ньому 3 поверхи, 5 спалень, 2 ванні кімнати, гараж і тераса на даху. Тут можна займатися йогою, милуватися зірками і чудовим північним сяйвом, лежачи в гамаку.

Сім’я оселилася на острові в 2013 році, і їх четверта дитина народилася вже після переїзду. Навколо будинку Бенджамін і Інгрід влаштували сад, де вони вирощують квіти, овочі, фрукти і ягоди. В якості добрива застосовується компост, а для поливу рослин фільтрують вже використану для побутових потреб воду. Завдяки куполу сім’я не відчуває нестачі свіжої зелені, хоча взимку для її вирощування все ж не вистачає світла. Зате в будь-який час року в цьому північному краю просто приголомшливо красиво.

«Тут унікальна атмосфера, – каже Інгрід. – Будинок наповнений спокоєм, і я буквально чую цю безтурботність. Це важко пояснити. Але я впевнена, що якби хтось інший спланував і побудував цей будинок для нас або це був звичайний будинок з кутами і прямими лініями, то відчути все це було б неможливо ».