На самій жвавій шопінг-вулиці в Лондоні відкрився оновлений магазин Apple. Проектом реновації займалося бюро Foster + Partners, яке в травні цього року побудувало магазин Apple в Сан-Франциско. Архітектори дбайливо поставилися до охоронюваного державою будівлі і в своєму проекті постаралися вибудувати діалог між минулим і сьогоденням. Вони зберегли в приміщенні творчий дух, перетворивши основний простір в своєрідну «міську площу», повну світла і повітря.

Фасад будівлі виділяється величними арками, викладеними знаменитим портлендським каменем (з нього побудовані, наприклад, собор Святого Павла і Букінгемський палац в Лондоні). Величезні вікна пропускають максимальну кількість денного світла в приміщення, а в темний час доби вони висвітлюють вулицю за рахунок найдовших стельових світлових панелей в світі (вони були зроблені спеціально для магазину Apple). Ними покрита вся стеля магазину.

В інтер’єрі магазину переважають традиційні матеріали теплих відтінків: камінь і дерево. Друге світло приміщення дозволило архітекторам розмістити в ньому 12 величезних фікусів али (різновид фікусів. – прим. ред.), які оживляють приміщення магазину своєю присутністю.

Дизайн кашпо, в яких висаджені фікуси, також був спеціально розроблений дизайнерами Apple спільно з бюро Foster + Partners. По діаметру кашпо передбачені сидіння для відпочинку. В оновленому магазині також з’явився мезонін, що виглядає з-за верхівок дерев. Його стіни і сходові прольоти зроблені з каменю, а поручні сходів, ніби вирізані в стіні, мають вигнуті форми і приємні на дотик.

Надбудований поверх має на увазі майданчик для консультації користувачів Apple з приводу їх пристроїв, а також простір для бізнес-зустрічей. Автори проекту підкреслюють те, що магазин працює на стовідсотково поновлюваних джерелах енергії.