У малоповерховому будівництві фундамент вимагає не менше відповідального підходу, ніж при зведенні багатоповерхівок.
Фундамент – найважливіший елемент будь-якої конструкції, а помилка, допущена на початковому етапі, може звести на нівець інші будівельні роботи. Тому необхідно знати характерні особливості кожного з видів фундаменту для приватного будинку, щоб правильно визначитися з вибором найбільш підходящого варіанту.

Існує досить велика кількість різновидів фундаментів, які поділяють за різними критеріями. За ступенем збірності фундаменти діляться на три типи: монолітні, збірні, збірно-монолітні.

Монолітні фундаменти заповнюються бетонним розчином в грунті або в опалубні елементи. Збірний фундамент зводиться з впровадженням складових, які виготовляються в фабричних умовах. Третій же тип проводиться з готових складових, які заливаються бетонною сумішшю.

 

За типом конструкції фундаменти можна розділити на наступні основні види:

 

Плитні – облаштовуються в формі монолітних споруд;

Стаканні – здійснюються з бетону на подрібненому щебені або гравії;

Стовпчасті – виконуються з опорних стовпів;

Стрічкові – виготовляються з використанням стрічок з/б виробів;

Пальові – використовуються опори, які можуть розташовуватися поодинці або бути об’єднані і перекриті монолітними складовими.

         

 

 

Рекомендації по вибору фундаменту

 

На вибір типу фундаменту впливають кілька основних факторів (тип, стан і глибина промерзання ґрунту; ґрунтові води; наявність підвалу; навантаження від несучих конструкцій; матеріали для фундаменту; наявність на ділянці підземних комунікацій.). Щоб максимально точно визначити оптимально підходящий варіант необхідно провести інженерно-геологічні дослідження земельної ділянки під будівництво.

Глибина закладення залежить від типу ґрунту. На пучинистих ґрунтах основу рекомендується закладати на глибину не менше глибини промерзання. На грунтах умовно непучинистого типу при метровій глибині промерзання рекомендується закладати основу на глибину від 0,5 метра, до півтораметрової глибини промерзання – від 0,75 метра, від півтораметрової – не менше 1 метра. На ґрунтах непучиністого типу глибина закладання не залежить від глибини промерзання і дорівнює 0,5 м.

Виходячи з міркувань безпеки, економії і здорового глузду можна скласти кілька рекомендацій:

На підмиваючому, просідаючому, мулистому або пучинистому ґрунті не можна використовувати фундамент стовбчастого і стрічкового типу.

Не слід сподіватися на фундамент пальового типу, коли він не потрібний. На ґрунт з хорошим опором краще і економніше покласти стрічковий фундамент.

Не потрібно робити фундамент своїми силами, якщо ви не впевнені в результаті. Неправильний вибір і помилки в процесі створення фундаменту можуть обернутися зайвими витратами, а то і гірше – швидким зносом фундаменту і осіданням будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як скористатись даною послугою

 

Зателефонуйте нашим фахівцям для отримання консультації. Надайте інформацію стосовно об’єму робіт. Виходячи з наданої інформації, проводитися орієнтовний розрахунок вартості. Для остаточного розрахунку необхідний виїзд фахівця на об’єкт. Після узгодження результату остаточного розрахунку підписується договір на проведення робіт.